Anasayfa IKMS Hakkında Avukatlar Çalışma Alanlarımız E-Bülten Linkler Hukuki Uyarı İletişim ENGLISHİKMS

Türk hukuku ve uluslararası hukuk alanında uzmanlaşmış avukatlardan oluşan İKMS Hukuk Bürosu, uyuşmazlıkların çözümü ve hukuki danışmalık alanlarında mesleki kural ve etik değerler çerçevesinde müvekkillerine hizmet sunmaktadır.

Büromuz avukatları mevzuattaki gelişmeleri, Yüksek Mahkeme Kararlarını, ulusal ve Avrupa Birliği kurumlarının karar ve işlemlerini takip etmektedir. Hukuki ve teknik konularda üniversiteler ve bilim adamlarıyla görüş alış-verişinde bulunmaktadır. Bu şekilde büromuz faaliyet gösterdiği alanlardaki bilgi ve deneyimini sürekli artırmaktadır.

Hukuk Büromuz borçlar hukuku, ticaret ve şirketler hukuku, sermaye piyasası hukuku, tüketici hukuku, fikri mülkiyet hukuku, basın ve medya hukuku; ceza hukuku, ticari ve mali ceza hukuku, bankacılık ve sermaye piyasası suçları, vergi ve gümrük suçları; idare hukuku, rekabet hukuku, telekomünikasyon ve enerji hukuku; vergi hukuku ve iş hukuku alanları ağırlıklı olmak üzere, hukukun farklı alanlarında avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir.

Hukuk büromuz, müvekkilleri adına takip ettiği dava ve işlerin tüm aşamalarında Avukatlık Kanunu ve Türkiye Barolar Birliği Avukatlık Meslek Kuralları'ndan doğan her türlü hak ve yükümlülüklere öncelikle riayet etmekte ve müvekkil menfaatlerini en yüksek düzeyde korumak için hukuk kuralları dairesinde her türlü özeni göstermektedir.

Büromuzun temsil ettiği müvekkiller arasında, gerek ulusal, gerekse uluslararası şirketler önemli bir yer tutmaktadır. Büromuz müvekkil - vekil arasındaki güven ilişkisi çerçevesinde mesleki sırların saklanmasına özellikle önem vermektedir. Büromuz temsil ettiği müvekkillerini, tüm hukuki işlemlerin öncesinde ve sonrasında bilgilendirmeyi ilke edinmiştir.

Hukuk Büromuz, dünya çapında 42 ülke ve 150'den fazla şehirde faaliyet gösteren bağımsız hukuk bürolarının ve uzmanların bir araya gelmesi ile oluşan Consulegis Birliği'ne üye olup, Consulegis üyesi diğer hukuk bürolarının bulunduğu ülkelerde de hukuki danışmanlık ve uyuşmazlıkların çözümü konusunda müvekkillerine hizmet vermektedir. Aynı zamanda büromuz, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Konya ve Adana Barolarına kayıtlı avukatlar ile de irtibatlı olarak çalışmaktadır.

Lale Sok. No:15 Levent/İSTANBUL 34330 TÜRKİYE  Tel: +90 212 269 72 72 (pbx)  Faks: +90 212 281 36 30  E-posta: info@ikmshukuk.com